NEDEN ORTOPEDİA?

Ortopedia Ortopedik Ayakkabıları;

 • Ürünlerin iç kısmında kavis desteği bulunmaktadır. (Ark Support)
 • Sert ve bileği kavrayan topuk kısmı sayesinde içe ve dışa basmayı engellemektedir.
 • Doğru ayak gelişimine yardımcı olur.
 • El işçiliği ile üretilmektedir. 100% Deriden imal edilmiştir.
 • Gözenekli yapısı ve doğal malzemeleri sayesinde terlemeyi önler ve hijyeniktir.
 • Tabanı özel olarak geliştirilen TERMO'dan üretilmiştir ve Doğru basmayı destekler.
 • Burun kısmı ayağın kas gelişimine yardımcı olması için geniş olarak üretilmiştir.

Ortopedik Ayakkabının Önemi
Çocuklar yürümeye başladıktan üç yaşına kadar fizyolojik olarak düztabandır. Bu durumdan endişe duymak gereksizdir. Ancak bu süreçte mümkün olduğu kadar dik basılmalıdır ve bunun için asimetrik sert fortlu bot kullanılması çok yararlı olacaktır.
Üç yaşından sonra düztabanlık düzelmemiş ve içe basma devam ediyorsa hemen önlem alınmalı, uzman doktor önerisi ile tedavi edici ortopedik bot kullanılmalı ve yaklaşık 4 sene kadar gelişmeler takip edilmelidir. İçe basma (Pes Plano-Valgus) ciddi bir ayak sorunudur.
İçe basmanın zararları nelerdir?

 • Bilek, diz, kalça, omurga, omuz ve boyun kireçlenmelerine,
 • Omurga eğriliklerine, (Skolyoz-Lordoz)
 • Bacak eğriliklerine, (O-Bein)
 • Eklem ağrılarına,
 • Bel problemlerine,
 • Günde 8000 – 14000 arası adım attığımız düşünülürse aşırı yorgunluğa neden olur.

İçe basma düzelir mi?
Çocuk hatta bebek yaşlarda önlem alınırsa içe basmanın ilerlemediği ve düzeldiği gözlemlenecektir. Ortopedik ayakkabı kullanımı ilk adımdan itibaren üzerinde önemle durulması gereken bir konudur. Ayakkabı, sandalet veya botlarımızın arka kısımları sert forttan imal edilmiş olup ayağı ve bileği ayakkabının içerisinde sabit tutacaktır. Bu sayede içe basma engellenecektir. Detaylı bilgi için bizlere ulaşabilir veya sosyal medya hesaplarımızdan bizleri takip edip, ayak sağlığı ve ortopedik ayakkabı kullanımı hakkında oluşturduğumuz içeriklerle göz atabilirsiniz.
Üretim
Ortopedik ayakkabılarımız yıllar süren ürün geliştirme ve yeni teknolojilerden beslenerek bu gün olduğu gibi son derece sağlıklı ve trendlere uygun olarak üretiliyor. Tüm ürünlerimiz titizlikle inceleniyor ve bir problem yaşanması halinde muhatabınız direk fabrika oluyor.

Ortopedik Ayakkabıların Önemi
Çocuk yaşta önlem alınmayan ayaklar, ileri yaşlarda birçok ayak deformasyonunu beraberinde getirmektedir. İçe basma, düz taban, çekiç parmak vs. gibi bir çok ayak deformasyonu bebek ve çocuk yaşlarda tercih edilen yanlış ayakkabılardan meydana gelmektedir. Bu sorunların önüne geçmek için ortopedik ayakkabılar tercih edilmelidir. Aynı şekilde kadın ve erkekler için anatomik ayakkabılar uygun olacaktır. Kötü ayakkabı kullanımı sadece ayak değil bel ve boyun rahatsızlıklarına, postür bozukluklarına sebebiyet verebilir.
Garanti
Tüm ürünlerimiz özel olarak el işçiliği ile üretilmektedir. Bununla birlikte titiz bir incelemeden geçmektedir. Üretimimizden kaynaklı oluşacak tüm sorunlar için ömür boyu garantiniz bulunmaktadır. Ürün incele sürecimiz 7-14 gün arasındadır. İncelemeye istinaden talebiniz doğrultusunda iade ve değişim gerçekleşir.

Satış Öncesi ve Sonrası Destek
Genel merkezimiz ve Fabrikamız için hafta içi mesai saatlerinde sizlerin aramalarına cevap verebiliyoruz. Bunun yanı sıra 7/24 sosyal medya hesaplarımızdan veya whatsapp hattımızdan bizlere ulaşabilir ve soru ve görüşlerinizi iletebilirsiniz. Whatsapp Hattımız: 05354656566. Tüm sorularınızı yanıtlamaktan memnuniyet duyarız.